Згідно плану заходів щодо Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» була проведена така робота з дітьми: бесіда та обговорення «Що добре, що погано?», «Здоров’я – найбільша цінність у житті», «Правова абетка»; перегляд мультфільмів та їх обговорення «Жив собі чорний кіт», «Подарунок», «Розкажи дорослому, якому довіряєш»; читання творів і казок та інше. 


В рамках плану заходів щодо Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 25.11.2021 по 10.12.2021 психологічною службою був проведений семінар-практикум з педагогами «Насильство у вихованні дитини»

 

Педагоги отримали необхідні теоретичні знання про проблему насильства, про види насильства над дітьми, ознайомилися з ознаками, які вказують на те, що над дитиною було здійснене насильство, розглянули прийоми просвітницької роботи вихователя по профілактиці насильства з дітьми і батьками. 


Десять кроків, щоб стати кращими батьками

1.Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з передумов позитивної поведінки людини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

2. Прислухайтесь до того, що говорить Ваша дитина. Завжди цікавтесь її справами.

3. Намагайтесь побачити світ очима вашої дитини і зрозуміти її почуття. Намагайтеся не забувати себе її віці, пригадайте свої почуття у цьому віці.

4. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього.

5. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Вмійте побачити яскраві моменти. Часто занадта серйозність батьків не дає їм змоги відчути радість батьківства в повній мірі.

6.Всі взаємостосунки, включаючи і ті, що будуються на любові та довірі, потребують певних обмежень. Батькі самі повинні визначити ці обмеження.

7. Поважайте дитину так, як би поважали дорослого. Дозвольте дитині приймати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Не забувайте вибачатися перед дитиною, якщо вчинили щось неправильно.

8.У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними у їх виконанні та дотриманні. Слід зауважити, що правила не повинні стосуватися лише дитини, а всієї родини. Дитину може ввести в оману, якщо правила одного дня виконуються, а іншого – ні.

9.Плануйте розпорядок дня дитини. За законом розвитку людини, менші діти почувають себе більш зручно, комфортно та безпечно, коли в них є певний розпорядок дня, який чітко дотримується та виконується.

10.Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і Ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу ЛИШЕ собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення.